• повик за поддршка +86 13500254960

Foshan Lateen Мебел копродукции, ООД

Foshan Lateen Мебел копродукции, Ltd е посветена на развојот, производство, и продажба на метал хотел банкет мебел. По неколку години на обединуваoето на напорите и devolpment, добивме многу пофалби и афирмација, во исто време, ние, исто така, доби многу сугестии од сите видови на клиенти. Искрено се заблагодарам на сите вас за вредни поддршка.

The Origin And Use Of Banquet Chairs

In China, the term banquet furniture has a history of about 20 години. It comes from English banquet furniture, and it i…

Teach You The Right Choice Of Bar Chairs

Bar Stools is one of the necessary items in bar supplies. It is widely used in bars, fast food restaurants, tea restaur…

How To Distinguish High Quality Banquet Chairs

How to distinguish high-quality banquet chairs? This is a question that every purchase wants to know. As a purchase, ev…

Imported Dining Chair Custom Considerations

Секој сака да создаде декорација, кој припаѓа на свој стил. Да се ​​прилагодите на мебел, тоа вклучува купув ...

 • Гаранција

  3години гаранција

 • OEM / ODM услуги

  Соработува со клиенти да се развијат нови
  производи

 • надомест

  Ако се утврди дека тоа е нашиот квалитет проблем, ние сме подготвени да ги сноси делумна компензација.

Прашање Сега