• повик за поддршка 400-777-0883

HIgh-End модерен дизајн Решавање трпезарија за венчавки

Краток опис:

  • OEM / ODM услуги
  • Sample Available
  • Competitive Price
  • Quality Guarantee
  • Fast Delivery

детали за производот

Тагови производ

HIgh-End модерен дизајн Решавање трпезарија за венчавки

Опис:

1.големина: W440*D580*SH470*H935

2.0mm aluminum tube: Wood grain or Powder coated or Paint coated

3.75kgs weight

4.Upholstered seat and back with variousof fabric and vinyl

5.≥45°High density foam, и ткаенина исполнува САД(CA117) или Велика Британија(BS5852) стандард

6.5 pcs/ctn, use bubble bag to pack each chair leg, And then 2pcs chairs down and 3pcs up to pack in the carton.

How to Control Quality:

1. Ние ќе ги видиш на квалитетот на линија спреј и одбележување на неисправни производи.

2. Кога ќе се спушти на производот, ние веднаш ќе го проверат квалитетот повторно, одбележување на неисправни производи, и да го извести фабрика за бои да rework.

3. Ако тоа е добро, ние ќе побараме од нив да се спакуваат директно да се избегне гребење.

4. По производ се испраќаат во фабриката, we will check it one by one again.

5. Проверете го квалитетот три пати со цел да се испрати добра производи за корисници.

As a company, the most important thing is to gain the trust and affirmation of customers.

As a successful company, in addition to stable and high quality, you also need good after-sales service.

As a responsible company, this problem is not terrible. The scary thing is that after the problem appears, the company disappeared without a trace.

Thank for very much for your continued support, choose LATEEN to address your concerns about product quality and resolve after sales issues.

Visit customers 2-3 times a year to learn about the usage or sales situation, solve customer problems on the spot, discuss future cooperation plans, help customers increase production and achieve a win-win situation.

Package:

Stacking chair: Ние ќе пак ногата и грбот со меур торба, потоа магацинот 10-15pcs.

Заврши на whold стол со соединение торба.

Wood look chair: Ние ќе пак ногата и грбот со меур торба, then White PVC cover the chair, put them into the carton.

Delivery time:

Во шпицот на сезоната: со 15-20days по добивањето 30% депозит.

Во период од продажба гасена: 25-35дена по добивањето на 30% депозит.

After-sales service:

ние нудиме 100% гаранција за нашиот производ. Доколку има проблем со квалитетот од наша страна, ние ќе компензираме.

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега